nowe mieszkania Pruszków

Nowe mieszkania – Pruszków: czy warto kupować z rynku pierwotnego? 

Na przestrzeni ostatnich lat rynek pierwotny nieruchomości mocno się zmieniał. Liczba nowych inwestycji mieszkaniowych powstających w miastach pozwala deweloperom oferować lokale w bardziej przystępnych cenach. Barierą sprzedażową mogą być w tej chwili rosnące stopy procentowe kredytów hipotecznych oraz podział społeczny na zwolenników mieszkań nowych i mieszkań z rynku wtórnego.

Zwolenników mieszkań deweloperskich odsyłamy na stronę nowych inwestycji mieszkaniowych w Pruszkowie: http://asua.pl/ gdzie pojawiają się ciekawe oferty sprzedażowe.

Zwolennicy i przeciwnicy nowych mieszkań

Osoby, które doceniają rynek pierwotny w Polsce, argumentują swój wybór życiową inwestycją – zwłaszcza w obiekty mieszkaniowe, które usytuowane są w dobrze skomunikowanych lokalizacjach oraz w ciekawie zaprojektowanym, nowoczesnym budynku. Przeciwnikami takiego podejścia są inwestorzy, których zdaniem dużo bardziej opłaca się wyremontować mieszkanie z rynku wtórnego, w starej kamienicy, która ma pewną wartość historyczną i w mieszkaniu, w którym wiele możemy zrobić wedle własnego pomysłu i gustu. Tuż za tymi argumentami stoi także głos rozsądku – np. nowe mieszkania (Pruszków) są dużo droższe niż tożsame wielkościowo, a pochodzące z rynku wtórnego.

Niemniej warto pamiętać, że rekompensatą dla cen nowych mieszkań w Pruszkowie są nowe technologie, nowe materiały budowlane o większej wytrzymałości oraz wyższy standard wykończenia. Oprócz tego społeczność, którą tworzą nowi mieszkańcy osiedli deweloperskich, mają niepowtarzalną możliwość kształtowania zagospodarowania przestrzennego wokół własnych mieszkań i w najbliższym otoczeniu – decydują np. o obsadzeniu terenu roślinnością, budowie placu zabaw, oznaczeniu punktów handlowych itp.

Nowe mieszkania – Pruszków: czy to dobra lokalizacja?

Pruszków to miasto pod Warszawą, które obecnie jest bardzo doceniane przez deweloperów, poszukujących przestrzeni dla nowych inwestycji. Jest dobrze skomunikowane z Warszawą a samo w sobie posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę, oferując świetne warunki rekreacyjno-mieszkaniowe i kusząc tym nowych mieszkańców.

Nowe mieszkania w Pruszkowie zachęcają również przystępnymi cenami – mieszkania tutaj są znacznie tańsze niż te, które można znaleźć w stolicy, a lokalizacja na uboczu ruchliwej aglomeracji gwarantuje znacznie więcej spokoju na co dzień niż życie w dużym mieście. Co ciekawe – nowe mieszkania Pruszków bywają niejednokrotnie o wiele tańsze niż nawet te z rynku wtórnego z lokalizacją w Warszawie.

Zalety nowych mieszkań w Pruszkowie

Wyjątkowo ważne dla rodzin z dziećmi poszukujących nowych mieszkań w Pruszkowie będzie na pewno to, że dzięki wspomnianej już rozwiniętej infrastrukturze usługowo-wypoczynkowej tego miasta, w okolicy nie brakuje:

  • żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych;
  • miejsc rekreacji i sportu, czyli basenów, kin, domów kultury i licznych boisk,
  • lokali usługowych i handlowych,
  • punktów gastronomicznych,
  • dużych supermarketów.

Dodatkowym walorem skłaniającym do poszukiwania lokali właśnie w Pruszkowie jest przepiękna okolica – duże zielone przestrzenie, bliskość rzeki, mnogość ścieżek rowerowych i piękny Park Potulickich zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu podczas długich spacerów i sportowych aktywności.