polewy do lodów

Jak urozmaicić deser? Posypki i polewy do lodów

Wszyscy lubią desery, a te zimne cieszą się szczególną popularnością. Jeżeli szukasz pomysłu na ich urozmaicenie tak pod względem smakowym, jak również wizualnym, to warto pomyśleć o gotowych posypkach czy polewach do lodów. Wiele z nich powstaje na bazie znanych słodyczy, co jest ogromną zachętą dla smakoszy ciastek i batonów. Teraz w Twojej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie!

Polewy do lodów – najlepsze smaki

Wykończenie deseru przy pomocy polewy do lodów http://www.coldtwister.pl/posypki-i-polewy to doskonały sposób na podkręcenie smaku i poprawienie walorów wizualnych. Wszyscy smakosze słodyczy, a zwłaszcza dzieci uwielbiają lody z dodatkami. Możesz zaserwować ich przysmak w lokalu lub w wafelku na wynos i obserwować, z jakim apetytem go pałaszują.

Najlepiej, jeśli w Twojej ofercie znajdą się polewy do lodów w znanych i lubianych smakach. Daj swoim gościom możliwość wyboru spośród produktów Flurry, które odznaczają się intensywnym aromatem, głębokim kolorem, a w swoim składzie mają same pyszności. Są to np. kawałki czekolady czy prażonych orzechów, co dodaje im nie tylko aksamitnej gęstości, ale też przyjemnego elementu chrupkości.

Popularnymi smakami polew są:

  • maślany, herbatnikowy i piernikowy, które idealnie się uzupełniają i przenikają,
  • czekoladowo-orzechowy inspirowany kremem kanapkowym Nutella,
  • crunchy, czyli polewa z kremowej czekolady mlecznej połączonej z kawałkami prażonych orzechów,
  • czekoladowo-mleczne ciasteczka inspirowane ciasteczkami Oreo,
  • masło orzechowe ze słoną nutą.

Oczywiście poszczególne polewy do lodów można ze sobą swobodnie łączyć, tworząc dwusmakowe i dwukolorowe dekoracje deserów. Z powodzeniem sprawdzą się one nie tylko w zimnych przysmakach, ale też jako element ciast, naleśników, gofrów i wielu innych dań serwowanych na słodko.

Polewa do lodów – smak i wygląd

Dlaczego warto wypróbować nasze polewy do lodów? Bo gwarantują nie tylko wyjątkowy smak, ale pozytywnie wpływają też na prezencję słodkich dań. Kolorowe polewy urozmaicają desery, a z racji tego, że są niezwykle esencjonalne, to wystarczy już niewielka ilość, aby odmieniły wygląd i smak ciast czy naleśników. Zawsze też możesz potraktować je jako element tortów czy po prostu do dekorowania talerzy przed serwisem. Każdy szef kuchni wie, że tym, co wpływa na odbiór jego potraw jest nie tylko to, jak smakują, ale też to, jak wyglądają.

Polewy mogą mieć neutralne kolory – brązowy, karmelowy, biały. Zdarzają się także inne odcienie, np. jeżeli polewy powstają z owoców, to mamy do dyspozycji dodatki w kolorze czerwonym, różowym lub fioletowym. Sprawdź jednak wcześniej, czy ten kolor to faktycznie efekt zmiksowania truskawek i jagód, czy raczej zasługa sztucznych barwników.

Jaka powinna być polewa do lodów?

Aby polewa do lodów faktycznie spełniała swoje zadanie, musi dobrze smakować i mieć odpowiednią konsystencję. Odpadają zbyt rzadkie, mało esencjonalne sosy, które prędzej wchłoną się w danie niż udekorują je i osiądą na ich powierzchni. Dobrze, kiedy polewa jest płynna na tyle, aby delikatnie rozlewać się po lodowych deserach i pozwalać konsumującemu na czerpanie przyjemności z jedzenia aż do samego końca.

Polewa powinna dobrze smakować. Dlatego warto wybierać takie smaki, które są znane i lubiane. Oreo, Nutella czy crunchy są znane wszystkim miłośnikom słodyczy i na pewno zachęcą ich do spróbowania Twojego deseru. Zaletą takich polew jest to, że z jednej strony są idealnie aksamitne, mają jednorodną konstrukcję, z drugiej zaś zawierają w swoim składzie kawałki prażonych orzechów czy ciasteczek, co dodaje im przyjemnego, nieco zaskakującego elementu chrupkości.

Polewy do lodów możesz robić sam, jednak jest to niezwykle czasochłonne, a efekty są bardzo zbliżone do tych, które uzyskasz kupując dobre, sprawdzone polewy. Pod względem finansowym taka opcja też okaże się dla Ciebie bardziej opłacalna, bo są one sprzedawane w dużych zbiorczych opakowaniach. Na pewno warto dodać te dekoracje do swoich deserów serwowanych w restauracji i na wynos.