gniazdka szklane

Czy warto wybrać gniazdka szklane do biura lub domu

Na etapie budowy lub urządzania nieruchomości powinno się pomyśleć o rodzaju zastosowanego oświetlenia. Instalacja elektryczna w nowoczesnym budynku coraz częściej przyjmuje zupełnie inną formę niż przez laty. Dominują w niej inteligentne i estetyczne rozwiązania, które sprawiają, że komfort domowników lub pracowników biura jest jeszcze wyższy. W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się gniazdka szklane, które odpowiadają na potrzeby wymagających użytkowników.

Takie nowoczesne rozwiązania oferuje https://livologdynia.pl/ 

Estetyka i funkcjonalność na pierwszym miejscu

W budownictwie coraz częściej łączy się estetykę z funkcjonalnością. Przekonanie, że coś, co jest praktyczne, nie musi być ładne, odeszło w zapomnienie. Dzięki temu współcześni inwestorzy mogą zdecydować się na stylowe oświetlenie do każdego wnętrza. Dodatkowo mogą uzupełnić je o eleganckie gniazdka szklane, które zastępują tradycyjne plastikowe kontakty.

Połączenie estetyki i funkcjonalności sprawia, że w domach i biurach można zamontować modne szklane włączniki i kontakty. Ich jednolita powierzchnia doskonale komponuje się z nowoczesnym wystrojem wnętrza. Dodatkowo takie włączniki i gniazdka są niepodatne na zabrudzenia. Na ich powierzchni gromadzi się mniej kurzu, dlatego użytkownik nie musi męczyć się codziennie z ich długim sprzątaniem.

Jak działają gniazdka szklane?

Gniazdka szklane to nic innego jak standardowe kontakty, które mogą zastąpić zwykłe gniazdka elektryczne. Ich działanie jest takie samo – po wpięciu wtyczki do prądu uruchomi się dowolne urządzenie. Główną różnicą pomiędzy kontaktami w tradycyjnych obudowach, a szklanymi, jest wygląd. Zewnętrzna obudowa ze szkła jest elegancka i łatwo dopasowuje się do aranżacji wnętrza. Minimalistyczny design znakomite wygląda zwłaszcza w biurach.

Atutem szklanych gniazdek jest możliwość łączenia ich w dowolne zestawy. Modułowe akcesoria do budowy nowoczesnego oświetlenia i instalacji elektrycznej sprawiają, że w biurze lub domu tworzy się dokładnie taką instalację, jakiej się potrzebuje. Zestaw gniazdek szklanych i włączników światła wygląda estetycznie, nawet gdy obok siebie znajduje się kilka kontaktów i włączników. Można umieścić je w jednej linii nad podłogą lub wzdłuż blatu biurka.

Modułowe elementy do budowy inteligentnego oświetlenia

Z pomocą szklanych gniazdek i innych elementów do budowy sieci elektrycznej lub oświetleniowej możliwe jest stworzenie systemu smart. Inteligentne sterowanie za pośrednictwem sieci Wi-Fi sprawia, że wszystkie sprzęty i lampy podpięte do instalacji oświetleniowej zużywają mniej prądu.

Gniazdka szklane i włączniki dotykowe są przystosowane do sterowania z poziomu aplikacji w smartfonie. Aplikacja umożliwia uruchomienie wybranych kontaktów i ustalenie, o której godzinie włączą się lampy. Na czas wakacyjnego wyjazdu można za to wyłączyć wszystkie włączniki i gniazdka wchodzące w skład inteligentnego systemu. Jednocześnie użytkownik może korzystać z włączników w sposób tradycyjny – dotykowe elementy umożliwiają włączenie i wyłączenie lamp w każdej chwili.

Gniazdka elektryczne szklane – zalety

Nowoczesne gniazdka elektryczne i włączniki dotykowe ze szklaną obudową są dobrym wyborem dla wymagających użytkowników. Stylowe obudowy i duże możliwości aranżacji sprawiają, że inne elementy wyposażenia wnętrza znakomicie współgrają ze szklanymi kontaktami. W domu doskonale wyglądają zarówno w salonie, jak i w kuchni bądź jadalni. W biurze szklane włączniki i gniazdka tworzą natomiast estetyczne moduły, dopasowane do sposobu wykorzystania pomieszczeń biurowych i liczby komputerów oraz innych sprzętów podłączonych do prądu.

Atutem szklanych gniazdek i włączników jest funkcjonalność. Szklane obudowy ze sterowaniem dotykowym lub za pomocą aplikacji w smartfonie zwiększają możliwości instalacji elektrycznej i oświetleniowej. Użytkownik w pełni dopasowuje sposób jej działania do swoich potrzeb. Dzięki temu szklane gniazdka dają znacznie więcej możliwości niż zwykłe akcesoria elektryczne dostępne w hurtowniach i sklepach budowlanych.